دسته‌بندی نشده

هزینه ی طراحی نما به سبک کلاسیک چقدر است؟

هزینه ی طراحی نما به سبک کلاسیک چقدر است؟

اولین مسئله ای که در یک ساختمان ، ویلا و یا به طور کلی هر بنایی به چشم می خورد، نمای آن است از این روی می توان این بخش را یکی از مهم ترین قسمت های طراحی دانست. در بخش طراحی نما باید از بهترین و البته با کیفیت ترین متریال ها استفاده کرد. در غیر این صورت علاوه بر زشت شدن نمای یک بنا، ممکن است با مشکلاتی چون کم شدن طول عمر ساختمان نیز مواجه شد.

سبک های مختلفی به منظور طراحی نما وجود دارد که در ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد.

  • طراح نمای کلاسیک
  • طراحی نما به سبک اسلامی
  • طراحی نمای مدرن
  • طراحی نما به سبک مینیمال

حال که با اهمیت این موضوع آشنا شده اید، شرکت معماری توسعه صنعت ساختمان ایما قصد دارد تا شما را در این مقاله با هزینه ی طراحی نما به سبک کلاسیک آشنا کند. در طراحی نما به سبک کلاسیک بیشتر از فاکتورهای قدیمی به سبک رومی استفاده می شود. از این سبک طراحی می توان در خانه های مسکونی، آپارتمان ها و یا در طراحی ویلا نیز استفاده کرد.

در این سبک از طراحی از سنگ های زیبایی نظیر مرمر و یا تراورتن استفاده می شود. بنابراین می توان حدس زد که سبک ارزان قیمتی برای طراحی نما نخواهد بود.

قطعات به کار برده شده در سبک کلاسیک عموما از قبل آماده شده و تنها آن را برای مرحله ی نهایی نصب خواهند کرد . از دیگر ویژگی های این سبک می توان به موارد ذیل اشاره کرد.

  • در ورودی ساختمان ها ستون هایی با ابعاد بزرگ نصب خواهد شد.
  • تقارن در این سبک از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.
  • استفاده از عنصرهایی مانند کتیبه در این سبک از طراحی نما متداول است.

عوامل مختلفی در تعیین هزینه ی نهایی طراحی نمای یک ساختمان تاثیر می گذارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

هزینه ی طراحی نما به سبک کلاسیک چقدر است؟

وضعیت مکانی یک بنا

این که بنای مورد نظر برای طراحی یک ویلا باشد و یا یک ساختمان مسکونی در مرکز شهر ، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد . همچنین از دیگر نکات پر اهمیت در تعیین هزینه ی نهایی مکان قرار گیری و نحوه ی دسترسی به یک ساختمان است . این فاکتورها توسط یک شرکت معماری که در این زمینه کار می کند بررسی خواهد شد تا هزینه های نهایی تعیین شود .

جنس سنگ ها

در طراحی نما به سبک کلاسیک هر چه سنگ ها استفاده شده قیمتی تر باشند، به طبع هزینه ی نهایی نیز بالاتر خواهد رفت. علاوه بر قیمت خود سنگ ، هزینه ای مجزا بابت برش سنگ ها نیز باید پرداخت کرد.

تعداد طبقات

هر چه قدر تعداد طبقات یک ساختمان بیشتر باشد ، مصالح بیشتری استفاده خواهد شد. در نتیجه ی هزینه ی نهایی بسیار بالا خواهد رفت . از این روی می توان گفت در آپارتمان های کم طبقات و یا در طراحی ویلا هزینه ی نمای کلاسیک کمتر خواهد بود.

 جنس نما

گاهی برای کم کردن هزینه در طراحی نما به سبک کلاسیک ، به جای استفاده از سنگ های قیمتی، سیمان سفید را جایگزین می کنند.

این نکته را نیز به یاد داشته باشید که بر خلاف تصورتان نمای سیمان سفید کثیف نخواهد شد. زیرا با به کار گیری مواد خاص این بروز این مشکل جلوگیری می شود. لازم به ذکر است استفاده از سیمان در طراحی ویلا گزینه ی بسیار مناسبی می باشد.

هزینه ی طراحی نما به سبک کلاسیک چقدر است؟

هزینه نصب قطعات

نصب سنگ های سنگین در طراحی نما به سبک کلاسیک کار بسیار دشواری خواهد بود. بنابراین نیازمند به کار بردن نیروهای متخصص و توانا در این امر می باشد. در نتیجه متقاضیان این طرح باید هزینه ی بیشتری برای نصب قطعات پرداخت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.