دسته‌بندی نشده

طراحی و اجرای نمای ویلا در ارومیه

طراحی و اجرای نمای ویلا در ارومیه

ما در این متن سعی داریم سبکی را در زمینه ی طراحی نمای ساده و مینیمال معرفی کنیم که شما را عاشق نماهای بتنی می کند. معماری بروتالیست نامی است که به این سبک زیبا و منحصر به فرد داده شده است. در این سبک ، ساختمان ها کاملا با بتن، بدون روکش و دیگر عناصر کاربردی طراحی می شوند. از دیگر ویژگی های این سبک ساده و در عین حال جذاب می توان به هندسه ی مکرر گوشه دار قابل توجه، و نمایان سازی بافت فرم های چوبی در نمای بنای سیمانی اشاره کرد.

اگر می خواهید ویلای خود را به این سبک جذاب، مینیمال و ساده طراحی کنید، برای آشنایی بیشتر با ویژگی های آن و الهام گرفتن از ایده های موفق و جذاب ، با ما در شرکت معماری  توسعه صنعت ساختمان ایما همراه باشید و این مقاله را از دست ندهید. همچنین شما می توانید طراحی نمای ویلای خود را با خیالات راحت و بدون هیچ نگرانی از نتیجه ی طراحی ، به نیروی جوان و ماهر شرکت معماری توسعه صنعت ساختمان ایما در شعبه ی ارومیه بسپارید تا نمای ویلای شما را در نهایت زیبایی و مطابق با سلیقه ی شخصی شما طراحی کنند.

همان طور که گفته شد، زمانی یک ساختمان جزئی از معماری بروتالیست محسوب می شود که نمایی چهار گوش ، قالب دار و خشن را از طریق مصالح ساختمانی، نما، شکل و در برخی موارد تاسیسات بیرونی، به نمایش بگذارد. به جز بتن، از دیگر مصالح این سبک جذاب می توان به آجر، شیشه، فولاد و سنگ های ناصاف گابیون که به اسم تراپیون هم شناخته می شوند، اشاره کرد.

اولین مورد که به بررسی آن خواهیم پرداخت ، میزان توجه به عناصر طبیعی در این سبک است. از عناصر طبیعی در طراحی نمای ویلای خود استفاده کنید تا این سبک را در نهایت زیبایی در نما ، به نمایش بگذارید. به طور مثال حجم بتنی عظیمی در طبقه ی فوقانی این خانه به صورت خشن طراحی شده که یک گوشه ی آن کاملا روی سنگ طبیعی قرار داده شده است. برای جلوه ی بیشتر این سنگ در نمای ساختمان طراحی شده به سبک بروتالیست، در اطراف پایه ی سنگی چراغ هایی قرار داده شده است تا با نورپردازی جذاب بر روی این سنگ، در تاثیر و جلوه ی آن اغراق بیشتری شود.

طراحی و اجرای نمای ویلا در ارومیه

از ترکیب زیبای متریال های شیشه و بتن استفاده کنید. برای مثال در اجرای نمای ساختمان این خانه در اندونزی که شامل یک سایبان بتنی بزرگ به عرض 6 متر و دیوارهای شیشه ای است ، متریال شیشه و بتن در کنار هم نمایی جذاب و شگفت انگیز را طراحی کرده اند. این سایبان در پاسخ به باران شدید ، و به عنوان سرپناه و محافظی در برابر نور خورشید طراحی و اجرا شده است. از دیگر ایده ها در ترکیب شیشه بتن، مرئی ساختن طبقه ی زیرین است. شما می توانید با انتخاب متریال شیشه ای برای همکف ساختمان خود زیر قطعه ای بتنی ، همکف خود را به صورتی شگفت انگیز، نامرئی طراحی کنید. در طراحی نمای خود از عظمت صفحات یک پارچه سنگی و یا بتنی بهره بگیرید. به طور مثال در طراحی این نمای ساده، صفحات سنگی جامد نمای ساختمان را چشمگیرتر جلوه داده اند.

طراحی نما با الهام از بازی برج هیجان ( جنگا ) !

 

با چیدمان بلوک های عمودی در حال صعود ، نمای این ویلای محسور کننده به زیبایی و با جلوه ای بسیار چشمگیر طراحی شده است. حجم بیرونی ساختمان خود را جامد و مختصر طراحی کنید . اجرای نمای ساختمان طراحی شده به این صورت به راحتی قابل بازسازی و یا تغییر نمی باشد و همان طور که معمار طراح آن در نظر دارد، باقی خواهد ماند. این حس ماندگاری علاوه بر آن که سبک بروتالیسم را در طراحی نمای ما به ارمغان می آورد ، در طراحی نمای مدرن بسیار جذاب است.

با طراحی ویژه ی ورودی، خانه را غیر قابل نفوذ جلوه دهید. در این خانه همان طور که گفته شد درب ورودی به گونه ای طراحی شده است که غیر قابل نفوذ به نظر برسد، به این صورت که تمام پنجره ها در ارتفاع و در قسمت جانبی قرار گرفته اند تا نما چهره ای جامد و استوار را به نمایش بگذارد.

با ایجاد شکافی که در طراحی نمای ساختمان بعدی ایجاد شده است ، قطعه ای بلند که از دو قسمت تشکیل شده به وجود آمده است تا پرتوی نوری گرم از لای شکاف آن نمایان شود. این نورپردازی ویژه با اغراقی که در جلوه ی نما به وجود می آورد ،  یک نقاشی مقناطیسی را به نمایش می گذارد.

طراحی و اجرای نمای ویلا در ارومیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.