دسته‌بندی نشده

طراحی نما با شرکت دکوراسیون مجرب

طراحی نما با شرکت دکوراسیون مجرب

از آنجایی که نما اولین چیزی است که یک بیننده و مراجعه کننده از ساختمان می بیند می تواند در نظر و دید بیننده تاثیر زیادی بگذارد و همچنین از عوامل اصلی تعیین قیمت ساختمان است و می تواند به ارزش ساختمان بی افزاید یا از ارزش آن بکاهد .

نما چیست ؟

 نما را در لغت به پوسته ی آخر و شکل نهایی هر چیزی معنی کرده اند . پوسته ای که شما از بیرون ساختمان می بینید ، در واقع همان نمای آن است . طراحی نما با توجه به عملکرد و سبکی که ساختمان دارد ، صورت می گیرد و بهترین نما ، نمایی است که بتواند به خوبی عملکرد ساختمان را نشان دهد .

بازسازی چیست ؟

در حالت کلی هنگامی که تغییری در ساختمان صورت بگیرد که این تغییر باعث ایجاد تنوع و مانع یکنواختی بشود و همچنین باعث بالا رفتن استقامت ساختمان شود و عیب و ایرادهای ساختمان را رفع کنند می گویند که بازسازی رخ داده است . بازسازی ساختمان می تواند در سطح های مختلف ، به صورت کلی یا فقط یکسری از قسمت ها را شامل شود .

بازسازی نما

تا به حال برای هر کسی ممکن است اتفاق افتاده باشد که با نگاه به نمای کهنه و قدیمی ساختمانش احساس ناراحتی کند . نمی توان منکر این اتفاق شد . از آنجایی که نما پوسته ی بیرونی ساختمان شماست و هر کس حتی با گذر از کنار ساختمانتان و با انداختن نگاهی به آن می تواند آن را مورد قضاوت قرار دهد و ارزش نسبی آن را حدس بزند ، پس از اهمیت بالایی برخوردار است و بهتر است که برای بالا بردن ارزش مادی ساختمانتان و جلب نظر افراد ، به آن کمی توجه بیشتر نشان دهید و اگر کهنه یا قدیمی است به فکر مرمت و بازسازی آن بیافتید .

طراحی نما با شرکت دکوراسیون مجرب

مزایای بازسازی نما

  • به صرفه بودن هزینه ها

اگر درون خانه تان مناسب و سالم است و فقط نمای آن دچار مشکل شده است و بخاطر خراب شدن و آسیب دیدن نما و افت ارزشی که داشته است ، ناراحتید و از آنجایی که قیمت بازسازی یک نما از قیمت خرید یک خانه ی جدید کمتر است ، بهتر است به جای خرید ، شروع به بازسازی نمای ساختمان قدیمیتان بکنید و تا در هزینه ها صرفه جویی کرده باشید .

  • ایجاد تنوع

از آنجایی که هزینه ی خرید ساختمان جدید و عوض کردن خانه بسیار بالاست ، برای به صرفه بودن و همزمان ایجاد تنوع بهتر است که دست به بازسازی نما بزنیم و با استفاده از طرح های به روز دنیا ، به ارزش ساختمانمان بی افزاییم و آن را مستحکم تر و زیباتر کنیم .

  • استحکام بیشتر نما

از آنجایی که ممکن است طی گذشت سالها و بر اثر عوامل مختلف طبیعی و غیر طبیعی نمای ساختمان آسیب هایی دیده باشد و استحکام اولیه ی خود را از دست داده باشد ، بهتر است با شناسایی ایرادات و آسیب ها و مرمت و بازسازی آن ، رفع مشکل کرده و به استحکام آن بیافزاییم .

طراحی نما با شرکت دکوراسیون مجرب

نکات قابل توجه در بازسازی نمای یک ساختمان

  • ایجاد زیبایی

در طراحی نمای جدید باید تمام ایرادات نمای قبلی رفع شود و همزمان که استانداردها رعایت می شود ، طراحی زیبایی هم صورت بگیرد .

  • هماهنگی با فرهنگ شهر

طراحی نما باید به گونه ای صورت بگیرد که با فرهنگ شهر و منطقه همخوانی داشته باشد و به بافت شهر تا جای ممکن آسیبی نرساند .

  • هماهنگی نما و اقلیم منطقه

هر اقلیم و منطقه طراحی ساختمان و طراحی نمای مخصوص به خودش را دارد و شرکت دکوراسیون هنگام طراحی شرایط اقلیمی موجود را باید بسنجد ، سپس شروع به طراحی با توجه به اقلیم ، کند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.