دسته‌بندی نشده

طراحی نما با استفاده از سیمان سفید در چه مناطقی بیشتر رواج دارد؟

طراحی نما با استفاده از سیمان سفید

نمای ساختمان در نظر اولین تنها چیزی است که توجه افراد را به خود جلب می کند. از این روی می توان طراحی نما را پروسه ای پر اهمیت تلقی کرد. نمای ساختمان بر اساس سبک‌های گوناگونی طراحی می شود. متریال مورد استفاده در این فرآیند نیز از تنوع بسیار بالایی برخوردار می باشد و افراد می توانند بر اساس بودجه و سلیقه‌ی شخصی خود اقدام به  استفاده از متریال هایی نظیر سنگ، سیمان، آجر و یا .. کنند.

سبک نمای ساختمان تا حد زیادی تعیین کننده ی سبک طراحی داخلی آن نیز خواهد بود. از میان متریال های موجود به منظور طراحی نما ، سیمان سفید از پرکاربرد ترین آن ها می باشد. از این روی در ادامه ی این مقاله شما عزیزان را با ویژگی‌هایی درباره‌ی این متریال آشنا خواهیم کرد هم چنین به بررسی مناطقی که نمای سیمان سفید بیشتر مورد استفاده در آن قرار می‌گیرد نیز، خواهیم پرداخت.

طراحی نما با سیمان سفید

خوب است بدانید که سیمان یکی از پرکاربرد ترین متریال ها برای طراحی نما محسوب می شود . می توان قیمت ارزان و مقاومت بالای آن را جزو مهم ترین دلایل محبوبیت این متریال در نظر داشت . سیمان  خود به گروه های گوناگونی تقسیم بندی می شود که به شرح ذیل می باشد.

  • سیمان شسته
  • سیمان تگرگی
  • سیمان رنگی
  • سیمان طرح سنگ
  • سیمان سفید

نمای سیمانی از نظر هزینه بسیار مقرون به صرفه خواهد بود . از طرفی مقاومت بالایی نیز دارا می باشد . خوب است بدانید که سیمان خود به دسته های گوناگونی تقسیم بندی می شود که از میان آن ها می توان سیمان سفید را یکی از بهترین و البته گران ترین نوع آن در نظر داشت . شکل پذیری بسیار بالای این متریال باعث شده تا بتوان به کمک آن هر طرحی را بر روی نمای ساختمان پیاده کرد.

طراحی نما با استفاده از سیمان سفید

طول عمر نمای سیمان سفید چقدر است؟

طراحی نما به کمک سیمان سفید پروسه ای بسیار آسان تلقی می شود. تنها کافی است سیمان سفید با مقدار مناسبی آب مخلوط شود و سپس با ابزارهای مناسب سرتاسر نمای ساختمان را بپوشاند.

این نما حداقل به مدت ده سال بدون هیچ عیب و نقصی کارایی خواهد داشت. با گذر زمان ممکن است نمای ساختمان تیره و کثیف به نظر برسد. برای رفع این موضوع نیز می توانید چند سال یک بار اقدام به تمیز کردن نما کنید.

به یاد داشته باشید ساختمان هایی که در مجاورت اتوبان و یا خیابان هستند، بیشتر در معرض آلودگی قرار خواهند گرفت.

در هنگام انجام طراحی نما با استفاده از سیمان سفید ، باید نهایت دقت را به خرج داد. زیرا نا مرتب بودن سیمان بر روی بدنه ی ساختمان، ظاهر بسیار بدی ایجاد خواهد کرد.

معایب استفاده از سیمان سفید

حال که با ویژگی های این متریال آشنا شده اید، بهتر معایب آن را نیز بدانید تا بتوانید به آسانی تصمیم گیری کنید.

  • وزن بالا
  • تغییر رنگ در گذر زمان
  • سیمان عایق رطوبت و گرما نخواهد بود

نمای سیمان سفید در چه مناطقی کاربرد بیشتری دارد؟

بهتر است به هنگام انتخاب متریال برای طراحی نما ، به شهر و آب و هوای محل سکونت خود نیز دقت داشته باشید. سیمان سفید عایق رطوبت و گرما نخواهد بود . از این روی برای آب و هوای بارانی مناسب نیست. برای مثال در شهر های شمالی کشور استفاده از این متریال چندان توصیه نمی شود.

جالب است بدانید که سیمان در برابر حوادثی نظیر زلزله از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است. از این روی شما می‌توانید در شهرهای زلزله خیز نظیر تهران از این متریال برای طراحی نما استفاده کنید.

مقاومت بالای سیمان در برابر آتش نیز یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت آن می باشد. ساختمان هایی که دارای نمای سیمانی هستند، در برابر آتش سوزی مقاوم تر خواهد بود و در صورت بروز این حادثه، آتش به آسانی مهار خواهد شد.

میتوان با استفاده از سیمان سفید نما با سبک های کلاسیک، رومی و غیره را نیز اجرا کرد. از این روی سیمان در مناطق بکر کشور و هم چنین طراحی ویلا نیز کاربرد فراوانی دارد.

طراحی نما با استفاده از سیمان سفید

کیفیت سیمان سفید

قطعا بی کیفیت بودن این متریال می تواند افراد را با مشکلات زیادی رو به رو کند. برای تشخیص سیمان سفید خوب، لازم است به نسبت پودرسنگ در سیمان دقت کنید.

استفاده ی زیاد از پودر سنگ باعث ترک خوردن سیمان خواهد شد. از این روی در زیبایی ظاهر ساختمان تاثیر منفی خواهد گذاشت.

مراحل طراحی نما با استفاده از سیمان سفید

قبل از هر چیز باید به نسبت آب و سیمان سفید توجه داشته باشید. زیرا در صورت سفت شدن بیش از حد ملات، سیمان از روی نما سقوط خواهد کرد. بهتر است قبل از پوشاندن نما با استفاده از ملات سیمان سفید، اندکی سطح زیرین را مرطوب کنید تا فرآیند چسبندگی به آسانی انجام شود.

ضخامت استاندارد به منظور طراحی نما با سیمان سفید بین 5 تا 10 میلی متر می باشد. به یاد داشته باشید که ضخامت بیشتر این مقدار علاوه بر ایجد ظاهر بد ، وزن بسیار زیادی را به ساختمان نیز وارد می کند.

می توان به منظور ایجاد سطحی صیقلی و صاف از ابزار ماله استفاده کرد.

بعد از پوشاندن نمای ساختمان با ملات سیمان، بهتر است به فاصله ی یک هفته یک بار به مدت پنج بار نما را با مقدار اندکی آب مرطوب کنید تا از شکستگی سیمان جلوگیری شود.

خوب است بدانید که شما می توانید در صورت لزوم به جای طراحی نما به صورت یک دست ، طرح های گوناگونی در قسمت هایی از نما ایجاد کنید .

سیمان سفید شکل پذیری بسیار بالایی دارد . از این روی می توان هر طرح و نقش مورد نظر را بر روی آن اجرا کرد .

هزینه ی طراحی نما با استفاده از سیمان سفید

سیمان خود به تنها قیمت چندان زیادی ندارد و نسبت به دیگر متریال ها نظیر سنگ و یا چوب ارزان تر خواهد بود . هم چنین نصب آن پروسه ای نسبتا آسان است. از این روی می توان طراحی نما با استفاده از سیمان سفید را یکی از ارزان ترین ها در نظر داشت .

اگر قصد دارید هزینه های خود را کمتر کنید ، ما به شما این نما را پیشنهاد می کنیم . زیرا در عین ظاهر زیبا از مقاومت بسیار بالایی نیز برخوردار می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.