دسته‌بندی نشده

طراحی نمای سیمانی به سبک کلاسیک

طراحی نمای سیمانی به سبک کلاسیک

طراحی نما یکی از مهم‌ ترین بخش های هر پروژه ای محسوب می شود . زیرا افراد به محض ورود به بنای شما و یا حتی هنگام عبور از جلوی آن اولین چیزی که توجه آنان را به خود جلب می نماید نمای ساختمان می باشد . در حقیقت نمای یک بنا معرف آن می باشد بنابراین طراحی آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

طراحی نما با استفاده از سبک های مختلف و با به کارگیری از مصالح گوناگونی قابل اجرا میباشد . ما در این مقاله از شرکت معماری توسعه صنعت ساختمان ایما  درباره طراحی نما سیمانی به سبک کلاسیک توضیحاتی را خدمت شما عزیزان ارائه دهیم با ما همراه باشید ؛

  • سبک کلاسیک

سبک کلاسیک یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین سبک ها در معماری می باشد . این سبک در هر فضایی که اجرا شود باعث ایجاد فضای فوق العاده لوکس و مجلل می گردد.

از ویژگی های نمای کلاسیک می توان به استفاده از طرح های زیبا و پیچیده، ستون و سرستون های زیبای این سبک و ورودی باشکوه اشاره کرد.

یکی‌ از بارزترین ویژگی های سبک کلاسیک، تقارن در طراحی میباشد، در طراحی‌ های سبک کلاسیک در طراحی نما و در طراحی دکوراسیون داخلی و تمام اجزا و طرح ها تقارون دیده می شود.

  • سیمان

سیمان یکی از مصالح پرکاربرد ساختمانی می باشد که پس از ترکیب با آب در مجاورت هوا خاصیت چسبندگی به خود میگیرد و به دلیل دارا بودن این ویژگی تبدیل به یکی از پرکاربردترین مصالح ساختمانی شده است و نقش چسباندن مصالح ساختمانی از جمله آجر، سنگ‌ و غیره به یکدیگر را بر‌ عهده دارد.

سیمان پس از ترکیب با آب و در مجاورت هوا به مرور زمان سخت می‌ شود و تبدیل به یک ماده ای با مقاومت بسیار بالا در برابر تغییرات جوی نظیر گرما و سرما ، باد، باران و … می‌ گردد.

طراحی نمای سیمانی به سبک کلاسیک

البته به غیر از استحکام بالای سیمان، فراوانی و در دسترس بودن و همچنین هزینه پایین آن در کنار انعطاف پذیری بالا در حین سیمانکاری باعث آن شده است که از سیمان به عنوان یک لایه اندود و یا پوشش محافظتی جهت طراحی نمای ساختمان استفاده شود.

نمای سیمانی دارای انواع مختلفی می باشد که با استفاده از مصالح و ابزار های مختلفی طراحی و اجرا میگردد. از جمله محبوب ترین و زیباترین آنان می توانیم به نمای سیمانی کلاسیک یا نمای سیمانی رومی اشاره کنیم.

نمای سیمانی کلاسیک الهام گرفته از معماری کلاسیک و همچنین معماری ساختمان های یونان و روم می باشد و امروزه جزو نماهای پرطرفدار در کشور ما محسوب می‌ شود که با استقبال زیادی مواجه شده است.

طراحی نمای کلاسیک به دلیل معماری پیچیده و زیبایی که دارد، تداعی کننده شکوه و عظمت در ظاهر ساختمان می شود. در واقع باید گفت که اگر شما قصد دارید یک فضای فوق العاده لوکس و مجلل را طراحی کنید، اولین پیشنهاد طراحان به شما شما سبک کلاسیک می باشد.

در اغلب موارد برای اجرای نمای رومی از سنگ های طبیعی نظیر گرانیت، مرمر و … استفاده می شود . اما برای کاهش هزینه ها و همچنین برای بناهای بسیار بزرگ می توان از سیمان سفید نیز استفاده کرد.

باید به این نکته نیز اشاره کنیم که نمای کلاسیک سیمانی همان زیبایی نمای کلاسیک که با استفاده از سنگ طراحی شده است را ندارد، اما به دلیل کاهش چشمگیر هزینه ها طرفداران زیادی پیدا کرده است . بنابراین با توجه به این توضیحات می‌ توان به این نتیجه رسید که طراحی نمای سیمانی کلاسیک بسیار مقرون به صرفه تر نسبت به سایر متریال ها می باشد و اگر بحث قیمت و هزینه ها برای شما مهم است می توانید از نماهای سیمانی کلاسیک در طراحی استفاده کنید.

امروزه نمای سیمانی کلاسیک در طراحی ویلا نیز بسیار رایج و پرکاربرد شده است.

نماهای سیمانی باید به درستی طراحی و توسط افراد کاربلد اجرا شود ، نماهای سیمانی کلاسیک دارای سطحی یکدست و در اغلب موارد سفید و ماتی هستند.

همانطور که در بخش قبلی نیز به آن اشاره کردیم به دلیل ظاهر زیبای نماهای سیمانی کلاسیک و هزینه پایین تر آن ، این نماها میان کارفرمایان از محبوبیت بالایی برخوردار است و امروزه در بسیاری از شهرهای بزرگ برای طراحی نمای بناها به خصوص برج های لوکس و یا طراحی ویلا های لوکس از نمای سیمانی کلاسیک استفاده می کنند.

طراحی نمای سیمانی به سبک کلاسیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.