دسته‌بندی نشده

درباره کاربرد برگ سبز نظارت

کاربرد برگ سبز نظارت

کاربرد برگ سبز نظارت در اجرای پروژه های ساختمانی بسیار گسترده و مهم می‌باشد. برگ سبز نظارت در حوزه‌های اجرای پروژه ترسیم نقشه های تاسیسات مکانیکی، ترسیم نقشه های تاسیسات برقی، تعهد سازه و نظارت بر فرایندهای ژئوتکنیک و آزمایش خاک، صحت اجرای فرآیندها را مشخص می‌نماید. در این مقاله درباره کاربرد برگ سبز نظارت توضیحات مختصری ارائه شده است.

درباره کاربرد برگ سبز نظارت

همان‌طور که در مقاله قبل درباره اهمیت برگ سبز نظارت در انجام پروژه های ساختمانی، مطالب مهمی خدمت شما کاربران وب‌سایت شرکت توسعه صنعت ساختمان ایما ارائه شد، در این مقاله قصد داریم درباره کاربرد برگ سبز نظارت، نکات تخصصی را خدمت شما ارائه دهیم.

شرکت توسعه صنعت ساختمان ایما به‌عنوان دپارتمان طراحی و مهندسی درزمینهٔ ترسیم نقشه های شاپ و ازبیلت ، ارائه نقشه ‌های اجرایی ، مجری درزمینهٔ اجرای پروژه های نمای ساختمان، اجرای پروژه‌ های ساختمانی ، تولید انواع سنگ اسلب و ابزاری، تولید سازه‌ ها و مبلمان فلزی ، اجرای پروژه های تاسیسات مکانیکی ساختمان، اجرای تخصصی انواع نما ساختمان کلاسیک و مدرن و البته به‌عنوان وکیل قانونی درزمینهٔ انجام خدمات بازرگانی از ترکیه، فعالیت‌های مطلوبی را ارائه می‌دهد.

به همین منظور کاربران و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت www.ma-holding.com درخواست خود را از طریق راه‌های ارتباطی مشخص، اعلام بفرمایید.

کاربرد برگ سبز نظارت

کاربرد برگ سبز نظارت و انواع برگ سبز

  • برگ سبز مجری

زمانی که پروژه ساختمان‌سازی آغاز می‌شود، لازم است که یک فرد حقوقی و یا ذیصلاح حقیقی در جایگاه مجری ساختمان تعیین گردد. برای تعیین مهندسین پایه 4 تا پایه یک معماری یا عمران، مؤلفه تعداد سقف و متراژ تعیین‌کننده می‌باشد و زمانی نیاز به مجری حقوقی است که پروژه از متراژ بالاتر از 4 هزار متر برخوردار باشد.  برای اجرای پروژه عمرانی، باید یک مجری حقیقی انتخاب نمایید. مجری که برای پروژه خود انتخاب می‌نماید باید مورد تائید نظام‌مهندسی و از صلاحیت مطلوبی برخوردار باشد. دریافت برگه مجری می‌تواند یکی از مراحل مهم پروژه باشد. چراکه برای اخذ دیگر مجوزها و برگه‌های ساختمانی و معماری، داشتن برگه مجری الزامی است.

  • برگ سبز نقشه های تاسیسات مکانیکی

در پروژه های ساختمانی، بعدازاینکه نقشه های تاسیسات مکانیکی ترسیم و تهیه می‌شود، نوبت به دریافت برگ سبز نقشه های تاسیسات مکانیکی می‌باشد. برگ سبز نقشه های تاسیسات مکانیکی در نقش تعهد مکانیکی ساختمان محسوب می‌شود، که باید توسط مهندس دارای رتبه در نظام‌مهندسی تائید و امضا شود و به دفاتر پیشخوان دولت ارائه گردد.

  • برگ سبز نقشه های تاسیسات برقی

در این قسمت از پروژه های ساختمانی نیز بعد از ترسیم و تهیه نقشه های تاسیسات الکتریکی که می‌تواند در آخرین مرحله انجام شود، مرحله بعد دریافت برگه سبز تأسیساتی برقی برای تعیین مطلوبیت اجرای پروژه های تاسیسات برقی در ساختمان‌سازی می‌باشد. برگه سبز نقشه های تاسیسات برقی نیز باید توسط مهندسی که از نظام‌مهندسی تعیین شده است، تائید و امضا شود و طبیعتاً به دفاتر پیشخوان دولت ارائه گردد.

کاربرد برگ سبز نظارت

  • برگه سبز و تعهد سازه

پس‌ازاینکه طراحی سازه توسط مهندس سازه انجام شود، لازم است که برگ سبز سازه به جهت تائید بر نحوه کار بر اساس مقررات ملی به دفاتر خدمات ارسال شود. این برگه بیانگر تأییدیه اجرای فرآیندها بر اساس اصول قوانین ملی ساختمان می‌باشد. برگ سبز سازه تاسیسات به دو برگه به نام‌های برگ سبز تاسیسات برق و برگ سبز و تاسیسات مکانیکی تقسیم می‌شود.

  • کاربرد برگ سبز نظارت ژئوتکنیک و آزمایش خاک

درصورتی‌که پروژه ساختمانی، بیش از 5 سقف داشته باشد، لازم به انجام محاسبات آزمایش خاک می‌باشد. پس از شناسایی تیپ خاک، طراحی سازه آغاز می‌شود. بر اساس تعداد زیرزمین‌ها و ابعاد زمین، احتمالات ممکن به جهت آزمایش خاک تعیین شده و بر اساس برگ سبز نظارت معرفی می‌گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.