دسته‌بندی نشده

درباره نمای بیرونی ساختمان دوبلکس

نمای بیرونی ساختمان دوبلکس

اجرای نمای بیرونی ساختمان دوبلکس از شاخصه‌های خاصی برخوردار است. می‌توانید به جهت جذاب بودن، از قاب پنجره‌های متفاوتی استفاده نمایید. می‌توانید در پروژه‌های اجرای نمای بیرونی ساختمان دوبلکس که در محیط‌های جذاب مانند محیط‌های دارای پوشش گیاهی واقع شده‌اند، از نمای ساده استفاده نمایید.

درباره نمای بیرونی ساختمان دوبلکس

از مواردی که می‌تواند بر روی ارزش ریالی ساختمان بسیار مؤثر باشد، شرایط طراحی و نوع نمای بیرونی ساختمان است. در این مقاله درباره نمای بیرونی ساختمان دوبلکس قرار است مطالب مفیدی خدمت شما کاربران محترم ارائه شود.

مشتریان محترم می‌توانند به جهت اجرای پروژه‌های نمای بیرونی ساختمان دوبلکس و برخورداری از مشاوره‌های مطلوب درزمینهٔ انتخاب طرح‌های مختلف، با استفاده از راه‌های ارتباطی موجود در وب‌سایت www.ima-holding.com  شرکت توسعه صنعت ساختمان ایما، شرایط سفارشی خود را ارسال نمایند.

ویژگی بارز در نمای ساختمان‌های دوبلکس، ارتباط ویژه‌ای است که بین شرایط بصری در معماری داخلی با نمای خارجی این ساختمان‌ها وجود دارد. بر این اساس لازم است که نسبت به انتخاب نوع طراحی نمای بیرونی ساختمان دوبلکس وسواس بیشتری داشته و شرایط اجرای این پروژه‌ها را به شرکت‌های موفق در این حوزه بسپارید.

نمای بیرونی ساختمان دوبلکس

اجرای نمای بیرونی ساختمان دوبلکس

با توجه به ویژگی‌های ساختمان‌های دوبلکس به جهت طراحی نمای ساختمان، قسمت محدودی از نما قابلیت اجرایی دارد. به همین خاطر لازم است در ترکیب متریال‌های انتخاب‌شده و مواد به‌کاربرده شده، قبل از اجرای پروژه دقت لازم را مبذول فرمایید.

به‌طورکلی با توجه به پروژه‌های انجام‌شده در اجرای فرایند تهیه نمای بیرونی ساختمان دوبلکس، از دو متریال متفاوت بهره گرفته می‌شود. در برخی از طراحی‌ها به جهت اینکه از یک یکنواختی ظاهری در نمای بیرونی ساختمان‌های دوبلکس استفاده شود، کاربری از یک متریال به‌علاوه رنگ متضاد در دستور کار طراحان قرار گرفته می‌شود.

شرایط زیباسازی در اجرای نمای بیرونی ساختمان‌های دوبلکس

 • تعداد پنجره‌های به‌کاربرده شده در ساختمان‌های دوبلکس نسبت به ساختمان‌های دیگر، معمولاً زیادتر است. به همین منظور اگر از قاب پنجره‌های زیبا در این خصوص استفاده نمایید. این اجرا می‌تواند خود به‌تنهایی جلوه باشکوه و خاصی به ساختمان بخشد.
 • نکته دیگری که می‌تواند برای زیبایی نمای بیرونی ساختمان دوبلکس مؤثر باشد، نوع نورپردازی است. به همین خاطر می‌توانید با استفاده از نماهای حرفه‌ای شیشه‌ای و به دنبال آن ایجاد شرایط رفلکس نور، از نماهای جذاب و مدرن برخوردار شوید.
 • توجه داشته باشید دقت به کامپوزیت‌های موجود در محیط اطراف ساختمان دوبلکس و رعایت به آن نکات در طراحی نمای بیرونی ساختمان دوبلکس نکته حائز اهمیتی است که باید قبل از اجرای این نوع از پروژه‌ها مدنظر قرارگرفته شود.
  بر این اساس اگر محوطه از پوشش گیاهی به‌علاوه وجود گیاهان و گل‌های متنوع برخوردار است، لزومی به اجرای طرح‌های خاص و زیبا نیست. در این محیط‌ها اجرای نماهای ساده پیشنهاد می‌شود و به دنباله آن اگر محیط ساختمان دوبلکس از شرایط ساده‌ای برخوردار است، لازم است که در اجرای پروژه نمای بیرونی ساختمان دوبلکس از تزیینات طرح‌های مدرن به‌واسطه متریال‌های خاص استفاده شود.

نمای بیرونی ساختمان دوبلکس

ویژگی طراحی نمای بیرونی ساختمان دوبلکس مدرن

می‌توان به جهت اجرای پروژه‌های طراحی نمای بیرونی ساختمان دوبلکس، فرآیندها و راهکارهای متفاوتی را لحاظ نمود. این راهکارها از ویژگی‌های مختلفی برخوردارند. ویژگی‌هایی مانند:

 • اجرای نمای ساده با توجه به شرایط محیطی
 • اجرای طرح‌های معطوف بر اساس خطوط عمودی، خطوط افقی و یا خطوط انتزاعی
 • توجه به عدم استفاده از الحاقات غیرکاربردی و تزئینات اضافه
 • استفاده از سطوح باقابلیت جایگزینی شیشه
 • استفاده از متریال‌های کاربردی مقاوم مانند فولاد، بتن و شیشه
 • عدم وجود تداخلات حجمی در نما
 • استفاده از رنگ‌های مناسب مانند رنگ‌های روشن و خنثی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.