دسته‌بندی نشده

درباره نمای بیرونی ساختمان با سنگ تراورتن

نمای بیرونی ساختمان با سنگ تراورتن

نمای بیرونی ساختمان با سنگ تراورتن یکی دیگر از نمونه‌های انتخابی به جهت نماسازی ساختمان‌ها می‌باشد. استفاده از این سنگ با توجه به خصوصیات منحصربه‌فردی که دارد، می‌تواند صرفه‌جویی در هزینه‌ها و چسبندگی مطلوب با سیمان را به دنبال داشته باشد. در این مقاله درباره نمای بیرونی ساختمان با سنگ تراورتن برای شما مطالب ارزشمندی ارائه شده است.

درباره نمای بیرونی ساختمان با سنگ تراورتن

در این مقاله درباره نمای بیرونی ساختمان با سنگ تراورتن برای شما کاربران محترم موارد مهمی را ارائه خواهیم داد. سنگ تراورتن از شرایط ظاهری (متحدالمرکز) یا فیبری و از  طیف رنگی متنوعی برخوردار است. این سنگ را می‌توان در رنگ‌هایی چون کرم، برنزی و سفید یافت. سنگ تراورتن از چشمه‌های آب گرم و از چشمه‌های آهکی استخراج می‌شود.

نکته حائز اهمیتی که در فرایند ایجاد این سنگ موجود است، میزان تخلخل در آن است که به شرایط ته‌نشین شدن آن مربوط می‌باشد. سنگ تراورتن از ویژگی‌های منحصربه‌فردی برخوردار است به همین خاطر استفاده از این سنگ در پروژه‌های نمای بیرونی ساختمان با استقبال خوبی همراه بوده است.

نمای بیرونی ساختمان با سنگ تراورتن

مشتریان محترم می‌توانند به جهت اجرای پروژه‌های نمای بیرونی ساختمان با سنگ تراورتن، با مراجعه به وب‌سایت www.ima-holding.com   شرکت توسعه صنعت ساختمان ایما، از مشاوره متخصصین و مهندسین این شرکت بهره‌مند شده و با توجه به راه‌های ارتباطی معرفی‌شده، با این شرکت در تماس باشند. به‌منظور معرفی ویژگی‌های استفاده از سنگ تراورتن در پروژه‌های نمای ساختمان، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

ویژگی‌ها و استفاده در نمای بیرونی ساختمان با سنگ تراورتن

 • انجام فرآیندهای محیطی شکل‌گیری سنگ تراورتن با شرایط ویژه‌ای برخوردار است. به همین خاطر است که این سنگ از خصوصیات خاصی برخوردار بوده و بر همین اساس است که بر روی آن براثر ته‌نشین شدن بی‌نظم مواد معدنی، حفره‌های متعدد بزرگ و کوچکی وجود دارد.
  بیشتر این حفره‌ها به‌واسطه مواد خاصی پرشده و الباقی خالی مانده است که می‌توان همین شرایط را مهم‌ترین ویژگی در سنگ تراورتن در خصوص مقاومت موجود در آن به جهت استفاده در نمای بیرونی ساختمان نامید.
 • دیگر دلیلی که در پروژه نماسازی بیرونی ساختمان از سنگ تراورتن استفاده می‌شود، به دلیل وجود همین حفره‌ها است که شاهد چسبندگی کاربردی و مطلوبی بین سیمان و سنگ خواهیم بود. از طرفی دیگر وجود حفره‌های خالی که متشکل از هوا می‌باشند، می‌توانند به جهت رفع تضادهای انبساط و انقباض در سنگ ،شرایط را نرمال نمایند.
 • یکی از مواردی که در اجرای نمای بیرونی ساختمان با سنگ تراورتن شرایط را آسان می‌نماید، وجود قابلیت پردازش آسان و کاربردی بر روی این سنگ است.
 • دیگر موردی که می‌توان به‌عنوان مزیت به جهت استفاده از سنگ تراورتن اشاره نمود، هزینه مرقوم به‌صرفه استفاده از این سنگ در نمای ساختمان نسبت به نماهای دیگر می‌باشد.
 • در پروژه‌های نمای بیرون ساختمان، زمانی که از سنگ تراورتن استفاده می‌شود، به دلیل وجود قابلیت‌ها در این سنگ می‌توان بر اساس سلیقه و نوع کاربری به‌راحتی در ابعاد مختلف، شرایط را برای برش سنگ دنبال نمود.
 • بر اساس وجود مشتقاتی ازجمله مواد معدنی در سنگ تراورتن، وجود شرایط ماندگاری بالا در این سنگ از دیگر شاخصه‌های منحصربه‌فرد آن می‌باشد. به همین منظور به‌واسطه تابش نور خورشید نمای سنگ کمرنگ نشده و از بین نمی‌رود.

نمای بیرونی ساختمان با سنگ تراورتن

مزایا و معایب اجرای نمای بیرونی ساختمان با سنگ تراورتن

 • سنگ تراورتن به‌واسطه حفره‌های موجود در آن، از پرداختگی و چسبندگی مناسبی با سیمان برخوردار می‌باشد.
 • درزمینهٔ هزینه‌های نگهداری استفاده از سنگ تراورتن در پروژه‌های نمای بیرونی ساختمان، استفاده از این متریال بسیار نسبت به متریال‌های دیگر به‌صرفه‌تر می‌باشد.
 • سنگ تراورتن از تنوع فوق‌العاده‌ای در تناژ رنگ و رنگ‌بندی برخوردار می‌باشد.
 • می‌توان به‌واسطه اجرای پروژه‌های نمای بیرونی ساختمان با سنگ تراورتن در فضاهای مختلف با ابعاد مختلف، به‌راحتی شرایط انجام پروژه را دنبال نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.