دسته‌بندی نشده

درباره نحوه احداث بنا مطابق ضوابط شهرداری

نحوه احداث بنا مطابق ضوابط شهرداری

نحوه احداث بنا مطابق ضوابط شهرداری بر اساس نوع قرارگیری از شرایط  متفاوتی برخوردار است. بنا می‌تواند به حالت‌های شمالی یا جنوبی و یا شرقی و یا غربی و یا شمالی جنوبی، شمالی شرقی و یا شمالی غربی تقسیم‌بندی شود. هرکدام از این انواع از گذر دسترسی خاصی برخوردارند. در این مقاله درباره نحوه احداث بنا مطابق با ضوابط شهرداری مطالب سودمندی ارائه شده است.

درباره نحوه احداث بنا مطابق ضوابط شهرداری

درزمینهٔ اجرای پروژه‌های ساختمان‌سازی آنچه که به‌صورت معمول رعایت می‌شود و متعارف می‌باشد، نوع استقرار ساختمان در قسمت شمالی زمین است. در این مقاله قصد داریم درباره نحوه احداث بنا مطابق ضوابط شهرداری، مطالب سودمندی را به شما کاربران محترم ارائه دهیم.

شرکت توسعه صنعت ساختمان ایما با توجه به در اختیار داشتن مهندسین کارآمد و خبره، نسبت به اجرای پروژه‌های ساختمانی، پروژه‌های تولید سازه‌ها و مبلمان فلزی، پروژه‌های تولید انواع سنگ اسلب و ابزاری، پروژه‌های اجرای نمای ساختمان، پروژه‌های تأسیسات مکانیکی ساختمان و اجرای تخصصی انواع نما ساختمان کلاسیک و مدرن فعالیت می‌نماید.

این شرکت در جایگاه دپارتمان طراحی و مهندسی، نسبت به انجام ترسیم نقشه‌های شاپ و ازبیلت و ارائه نقشه‌های اجرایی و مشاوره و انجام خدمات بازرگانی از ترکیه نیز فعالیت‌های موفقیت‌آمیز را برای شما مشتریان محترم انجام خواهد داد. به همین منظور می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت www.ima-holding.com نسبت به انجام پروژه‌های متفاوت و دریافت خدمات، از طریق راه‌های ارتباطی مندرج در وب‌سایت، با شرکت توسعه صنعت ساختمان ایما در ارتباط باشید.

نحوه احداث بنا مطابق ضوابط شهرداری

نحوه احداث بنا مطابق ضوابط شهرداری

به جهت نحوه احداث بنا مطابق ضوابط شهرداری، موقعیت ملک در زمین در انواع مختلف به 9  مورد تقسیم‌بندی می‌شود. در ادامه مقاله شما را با این انواع و شرح کوتاهی از شرایط آن آشنا می‌سازیم.

  • موقعیت ملک شمالی بر اساس نقشه شهرداری:

این نوع از املاک به بناهایی گفته می‌شود که از شرایط گذر دسترسی در جنوب ملک برخوردار می‌باشند. در این شرایط برای ورود به ساختمان ابتدا وارد حیاط شده و سپس وارد ساختمان خواهید شد.

  • موقعیت ملک جنوبی بر اساس نقشه شهرداری:

زمانی که ملک جنوبی باشد، بر اساس نقشه شهرداری گذر به جهت دسترسی در شمال ملک واقع خواهد شد. بر این اساس در ابتدا وارد ساختمان خواهید شد و به جهت دسترسی به حیاط مسیر را دنبال می‌نمایید.

  • موقعیت ملک شمالی جنوبی بر اساس نقشه شهرداری:

اگر ملک در شرایط شمالی جنوبی یا به‌اصطلاح دوکله باشد، گذر دسترسی می‌تواند هم در شرایط شمالی واقع شود و هم می‌تواند در شرایط جنوبی ملک قرار داشته باشد. به همین خاطر دسترسی در این نوع از املاک هم از جنوب و هم از شمال امکان‌پذیر می‌باشد.

نحوه احداث بنا مطابق ضوابط شهرداری

  • موقعیت ملک شرقی بر اساس نقشه شهرداری:

در رابطه با بناهای ساخته‌شده در شرایط شرقی، ساختمان‌ها در شمال زمین واقع خواهند شد و زمین در شرق خیابان می‌باشد.

  • موقعیت ملک غربی بر اساس نقشه شهرداری:

درباره بناهای ساخته‌شده غربی، شرایط به این‌گونه است که ساختمان در شمال زمین واقع خواهد شد و زمین در غرب خیابان قرار خواهد گرفت.

  • موقعیت ملک شمالی غربی بر اساس نقشه شهرداری:

در مورد املاک شمالی غربی که به‌اصطلاح به آن‌ها موقعیت نبشی گفته می‌شود، گذر قابل‌دسترسی می‌تواند هم در شرق بنا و هم در جنوب بنا واقع شود. به همین منظور دسترسی به بنا هم از شرق و هم از جنوب امکان‌پذیر خواهد بود.

  • موقعیت ملک شمالی شرقی بر اساس نقشه شهرداری:

بناهایی که شمالی شرقی می‌باشد نیز در اصطلاح به بناهای نبشی معروف هستند. در این نوع از ساختمان‌ها نیز گذر قابل‌دسترسی می‌تواند هم در غرب بنا و هم در جنوب بنا قرار بگیرد. طبیعتاً دسترسی به این نوع از املاک هم از غرب و هم از جنوب امکان‌پذیر می‌باشد.

  • موقعیت ملک جنوبی غربی بر اساس نقشه شهرداری:

املاکی که جنوبی غربی می‌باشند نیز به‌اصطلاح نبشی نامیده می‌شوند. در این نوع از بناها نیز گذر قابل‌دسترسی می‌تواند هم در شرق بنا و هم در شمال بنا وجود داشته باشد. دسترسی به این نوع از بناها نیز از طرف شرق و شمال ممکن است.

  • موقعیت ملک جنوبی شرقی بر اساس نقشه شهرداری:

نحوه احداث بنا مطابق ضوابط شهرداری در نوع ملک جنوبی شرقی نیز به نام نبشی معروف می‌باشد. به همین خاطر گذر قابل‌دسترسی در این نوع از املاک می‌تواند در غرب بنا و در شمال بنا قرار بگیرد. دسترسی به این نوع از ساختمان‌ها نیز می‌تواند از غرب و شمال امکان‌پذیر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.