دسته‌بندی نشده

درباره ضوابط و استانداردها در طراحی نقشه‌های شهرداری

ضوابط و استانداردها در طراحی نقشه‌های شهرداری

در زمان درخواست تهیه نقشه ساختمان، رعایت ضوابط و استانداردها در طراحی نقشه‌های شهرداری الزامی می‌باشد. بر این اساس باید بر اساس شرایط مشخص‌شده توسط شهرداری، مالک یا وکیل قانونی از طریق دفاتر خدمات الکترونیک شهرداری، شرایط دریافت اجازه‌نامه را پیگیری نماید. در این مقاله به این موضوع پرداخته شده است.

درباره ضوابط و استانداردها در طراحی نقشه‌های شهرداری

پس از تصمیم‌گیری درباره احداث بنا، لازم است که بر اساس ضوابط و استانداردها در طراحی نقشه‌های شهرداری، اقدام به تشکیل پرونده ساختمانی داشته باشید. بر همین اساس باید به دفاتر خدمات الکترونیک شهرداری مراجعه نموده و طبق سازوکارهای تعریف‌شده، فرآیند را برای صدور نقشه ساختمانی دنبال نمایید. در این راستا شهرداری دستور نقشه ساختمان را در چند برگ صادر می‌نماید و آن را از طریق دفتر خدمات الکترونیک به جهت آغاز فرایند ترسیم نقشه ساختمان، به مالک تحویل می‌دهد.

به همین منظور، شرکت توسعه صنعت ساختمان ایما می‌تواند در قالب دپارتمان طراحی و مهندسی، نسبت به ترسیم نقشه‌های شاپ و ازبیلت و ارائه نقشه‌های اجرایی، به‌عنوان مجری پروژه‌های نمای ساختمان و اجرای پروژه‌های ساختمانی، درزمینهٔ اخذ دستور نقشه ساختمان از شهرداری، شرایط را برای مشتریان پیگیری نماید.

شرکت توسعه صنعت ساختمان ایما درزمینهٔ فعالیت‌هایی همچون تولید سازه‌ها و مبلمان فلزی، تولید انواع سنگ اسلب و ابزاری، اجرای پروژه‌های تأسیسات مکانیکی ساختمان و اجرای تخصصی انواع نما ساختمان کلاسیک و مدرن نیز فعالیت‌های گسترده‌ای را انجام می‌دهد. این شرکت درزمینهٔ انجام خدمات بازرگانی از ترکیه به جهت فعالیت‌های تجاری و یا امور تحصیل دانشجویان نیز فعالیت می‌نماید.

ضوابط و استانداردها در طراحی نقشه‌های شهرداری

به همین منظور از مشتریان و متقاضیان محترم می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت www.ima-holding.com  نسبت به اعلام درخواست خود از طریق راه‌های ارتباطی معرفی‌شده در وب‌سایت اقدام نموده و با مشاورین، متخصصین و کارشناسان شرکت شرایط درخواست خود را دنبال نمایند.

ضوابط و استانداردها در طراحی نقشه‌های شهرداری

با توجه به ضوابط و استانداردها در طراحی نقشه‌های شهرداری، مالکین ساختمان اجازه دارند با رعایت به ضوابط مشخص‌شده طرح تفصیلی، نسبت به ارائه درخواست طراحی نقشه اقدام نمایند. بر این اساس لازم است که به جهت اجرای قانونی فرایندها، مدارک موردنیازی را ارائه نمایند که در ادامه به آن مدارک اشاره خواهد شد:

 • ارائه اصل و کپی سند مالکیت ملک.
 • ارائه اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه مالک ساختمان و یا وکیل قانونی معرفی‌شده.
 • ارائه اصل و کپی آخرین فیش نوسازی ساختمان.
 • ارائه اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه وارث و یا وارثین در صورت فوت مالک و ارائه گواهی انحصار ورثه
 • ارائه نقشه با مقیاس ۲۰۰۰/۱ که بتواند شرایط و وضعیت حال حاضر در ملک را به‌طور کاملاً شفاف مشخص نماید.
 • ارائه نقشه با مقیاس ۲۰۰۰/۱ به همراه تأییدیه از مهندس ذیصلاح، برای ساختمان‌هایی که از شکل خاصی برخوردار هستند و یا دارای شیب تند و یا متراژی بیش از ۳ هزار مترمربع برخوردار می‌باشد.
 • ارائه گواهی عدم استفاده از مزایای مواد ۶ و ۸ قانون زمین شهری و یا رای کمیسیون ماده ۱۲ نسبت به ملکی که ساختمان ندارد.
 • ارائه فیش‌های برق، تلفن، گاز و آب.
 • ارائه روزنامه و اساسنامه رسمی شرکت و معرفی‌نامه رسمی با تعیین اختیارات و حدود نماینده نسبت به املاکی که از مالک حقوقی برخوردار است.
 • درصورتی‌که وکیل قانونی قرار است به‌جای مالک شرایط را دنبال نماید، ارائه اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی و وکالت‌نامه وکیل الزامی است.
 • در زمان ابراز درخواست صدور پروانه و طراحی نقشه، طبق ضوابط و استانداردها در طراحی نقشه‌های شهرداری، حضور مالک یا وکیل قانونی و یا مالکین الزامی می‌باشد.

ضوابط و استانداردها در طراحی نقشه‌های شهرداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.