دسته‌بندی نشده

درباره برگ سبز نظارت چیست

برگ سبز نظارت چیست

سؤال مهمی که در پروژه‌های ساختمانی همواره مطرح می‌شود این است که برگ سبز نظارت چیست؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت، این برگ سبز بیانگر مهر تأییدی است که می‌تواند صحت انجام فرآیندهای پروژه‌های ساختمانی بر اساس قوانین مشخص‌شده را معرفی نمایند. در این مقاله درباره برگ سبز نظارت چیست مطالب مفید و کاربردی بیان شده است.

درباره برگ سبز نظارت چیست

برگ سبز نظارت چیست؟ اگر بخواهیم در رابطه با سؤال برگ سبز نظارت چیست یک جواب قابل‌قبول را ارائه دهیم می‌گوییم، به جهت ضمانت نقشه‌ها و تعهد در فرایندهای معماری، برگ سبز نظارت به همراه نقشه‌های دیگر، به دفتر خدمات شهری ارسال می‌شود. بر این اساس، پس از دریافت دستور رسم نقشه‌ها اعم از رسم نقشه  تأسیسات مکانیکی، نقشه تأسیسات برقی، نقشه سازه‌ها و نقشه معماری، نوبت به دریافت این برگه سبز به جهت مهر تأییدی بر صحت اطلاعات نقشه‌های ترسیم‌شده می‌باشد.

برگ سبز نظارت تعهد بسیار مهمی است که در اجرای فرآیندهای پروژه‌های ساختمانی و نمای ساختمان به بهترین نحو ممکن و بر اساس قوانین موجود مورداستفاده قرار گرفته می‌شود. کارفرمایان و پیمانکاران به جهت اجرای پروژه‌های مختلف می‌توانند با اطمینان اجرای این شرایط را به شرکت واگذار نمایند.

برگ سبز نظارت چیست

شرکت توسعه صنعت ساختمان ایما در زمینه‌های تولید انواع سنگ اسلب و ابزاری، تولید سازه‌ها و مبلمان فلزی، و اجرای پروژه‌های ساختمانی، اجرای پروژه‌های تأسیسات مکانیکی ساختمان، اجرای تخصصی انواع نما ساختمان کلاسیک و مدرن در قالب دپارتمان طراحی و مهندسی ساختمان فعالیت‌های موفقیت‌آمیزی را در کارنامه خود دارد.

از طرفی می‌توان پروژه طراحی نقشه‌های شاپ و ازبیلت و ارائه نقشه‌های اجرایی را نیز توسط این شرکت با بهترین کیفیت انجام داد. شرکت توسعه صنعت ساختمان ایما با توجه به در اختیار داشتن موکلین و حقوقدان‌های ممتاز، در زمینه انجام خدمات بازرگانی از ترکیه نیز می‌تواند بهترین خدمات را به تاجران و فعالان در زمینه کسب‌وکار ارائه دهد.

شرح برگ سبز نظارت چیست

مسئولیت تنظیم، تهیه و ارائه برگ سبز نظارت به دفتر خدمات شهری، بر عهده مهندس معمار می‌باشد. انجام این کار به‌منزله این است که فرایندهای معماری مورد تائید قرار گرفته شده و رسم نقشه‌ها به‌طور دقیق برابر با مقررات ملی ساختمان و قوانین شهری و شهرداری طراحی ‌شده است.

بااین‌حال اگر در ادامه مشخص شود که در اطلاعات رسم نقشه‌ها و اصل پروژه مغایرتی وجود دارد، مهندس معمار که برگ سبز نظرات را تائید و به همراه پلان‌ها ارائه داده است باید جوابگو شرایط باشد.

در تعریف کلی درباره برگ سبز نظارت باید گفت این برگه، به ارگان‌های ناظر بر اجرای پروژه ساختمانی این تضمین را می‌دهد که فرآیندها همه به شکل اصولی و در راستای ساختار مشخص و قانونی انجام شده است.

برگ سبز محاسب و برگ سبز تأسیسات

پس‌ازآنکه نقشه‌های رسم شده مورد تائید قرار گرفته شد نوبت به صدور جواز ساختمان می‌رسد پس از آن در مرحله بعد پروژه مهندس طراح تأسیسات مکانیک و تأسیسات برق به‌علاوه مهندس سازه بر اساس پلان‌های معرفی‌شده توسط مهندسین معمار شرایط آغاز پروژه را با انجام طراحی تأسیسات ساختمان و طراحی سازه آغاز می‌کنند پس از این مرحله نوبت به ارسال برگ سبز محاسب به جهت تأییدیه برای نقشه‌های طراحی‌شده سازه، به همراه دیگر نقش‌ها می‌رسد.

برگ سبز نظارت چیست

اگر بخواهیم تعریفی جامع در رابطه با برگه تعهد محاسب ارائه دهیم باید بگوییم این برگه بیانگر مهر تأییدی است بر رعایت قوانین ملی ساختمان در طراحی سازه.

برگ سبز نظارت چیست

بر اساس مشخصات بنا پس از اجرای پروژه ساختمانی، از طرف سازمان نظام‌مهندسی، ناظر و یا ناظرین به جهت نظارت بر انجام فرآیندهای پروژه معرفی‌شده به محل اجرای پروژه اعزام می‌شوند. وظیفه اصلی آن‌ها نظارت و رسیدگی بر صحت اجرای فرآیندهای پروژه می‌باشد. به همین خاطر داشتن برگ سبز نظارت می‌تواند به‌عنوان یک تضمین بر انجام فرایندهای پروژه ساختمانی معرفی شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.