دسته‌بندی نشده

درباره انواع پوشش نمای بیرونی ساختمان

انواع پوشش نمای بیرونی ساختمان

انواع پوشش نمای بیرونی ساختمان در شرایط متفاوت و با نوع اجرای مختلف انجام می‌شود. مشتریان محترم می‌توانند با توجه به شرایط آب و هوایی و میزان هزینه‌ای که برای اجرای پروژه‌های نمای بیرونی ساختمان در نظر گرفته‌اند، در بین انواع پوشش‌های معرفی‌شده بهترین حالت را برای خود انتخاب نمایند.

درباره انواع پوشش نمای بیرونی ساختمان

اجرای پروژه‌های انواع پوشش نمای بیرونی ساختمان، با توجه به اینکه شرایط ظاهری ساختمان را زیبا می‌نماید می‌تواند، موجبات ارتقا ضریب ایمنی و افزایش طول عمر ساختمان را نیز به دنبال داشته باشد. بر همین اساس امروزه معماران، کاربری از شیوه‌های کاربردی و نوین با استفاده از مصالح مناسب را در دستور کار خود قرار می‌دهند.

بر این اساس مطابق با شرایط محیطی و آب و هوایی، به جهت ایجاد پوشش مناسب برای نمای بیرونی ساختمان، معماران بهترین نوع از انواع پوشش نمای بیرونی ساختمان را به مشتریان پیشنهاد می‌نمایند.

به همین منظور از مشتریان می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت www.ima-holding.com  شرکت توسعه صنعت ساختمان ایما، نسبت به اجرای پروژه‌های انواع پوشش نمای بیرون ساختمان ثبت سفارش نمایند.

انواع پوشش نمای بیرونی ساختمان

انواع پوشش نمای بیرونی ساختمان

در ادامه مقاله،  4 مدل از انواع پوشش نمای بیرونی ساختمان را معرفی و شرح می‌نماییم.

1- مدل اول پوشش ساده و بافت‌دار رنگی نما

این پوشش از تنوع رنگ بسیار بالایی برخوردار است. می‌توان انجام این پوشش را در اشکال مختلف اجرا نمود. ازنظر هزینه‌ای پوشش می‌تواند شرایط مقرون‌به‌صرفه‌ای را داشته باشد. مهم‌ترین متریال استفاده‌شده در این نوع پوشش متریال الاستیکی می‌باشد. از خاصیت ممتاز این مدل پوشش، آب‌گریزی بالا و داشتن ویژگی ارتجاعی است.

2- مدل دوم پوشش سنگ‌دانه‌ای یا گرانولیت یا مینرال

از طراحی‌های نمای بیرونی ساختمان مدل سیمانی می‌باشد که می‌توان مدل سنگ‌دانه‌ای را جایگزین آن مدل نمود. ویژگی‌های این دو مدل مشترک می‌باشند. ویژگی‌هایی از قبیل طول عمر مفید، هزینه کم، وزن مناسب، اجرای سریع، داشتن قابلیت شستشو، تنوع در رنگ و غیره. این مدل نسبت به پوشش‌های دیگر از شرایط رقابتی مناسبی برخوردار است.

در این مدل با استفاده از سنگ‌دانه‌های طبیعی و با کاربری از چسب رزین، نمای بیرونی ساختمان را پوشش می‌دهند. نحوه انجام پروژه‌های نمای بیرونی ساختمان به‌واسطه پوشش سنگ‌دانه‌ای، با استفاده از ماله فلزی انجام می‌شود. به همین منظور شرایط را بر روی سطوح صاف اجرا می‌نمایند.

انواع پوشش نمای بیرونی ساختمان

3- مدل سوم پوشش آلومینیومی

معرفی دیگر نوع از انواع پوشش نمای بیرونی ساختمان را به مدل پوشش آلومینیومی اختصاص می‌دهیم. پوشش آلومینیومی از معروف‌ترین نماهای بیرونی ساختمان بوده که در حالت ترکیبی و مدرن اجرا می‌شود. در این مدل، از لوورهای آلومینیومی با اشکال متنوع و با تقاطع متفاوت، پوشش نمای بیرونی ساختمان را انجام می‌دهند.

انجام پروژه‌های طراحی نمای بیرونی ساختمان به‌واسطه پوشش آلومینیوم، با استفاده از فرایند آهن‌کشی، زیرسازی این نوع پروژه‌ها انجام می‌شود. در ادامه بر روی آهن‌کشی‌های انجام‌شده، المان‌های سازه نصب‌شده و در آخر با رعایت فاصله مدنظر قرار گرفته شده و دقت در زاویه‌ها، لوورها نصب می‌شوند.

4- مدل چهارم پوشش رنگی ساده نما

در انواع پوشش نمای بیرونی ساختمان می‌توان، اجرای پروژه نمای بیرونی ساختمان به‌وسیله پوشش رنگی ساده نما را ازجمله سریع‌ترین و ارزان‌ترین مدل‌ها معرفی نمود. داشتن قابلیت شستشو یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها برای این نوع پوشش می‌باشد. روش اجرای مدل پوشش رنگی ساده نما به‌واسطه استفاده از اسپری و غلتک و پمپ رنگ انجام می‌شود.

بر این اساس بر روی سطوح پرداخت‌شده و صاف، اجرای این پروژه را انجام می‌دهند. ازجمله مزایای مهم در این نوع پوشش، داشتن سرعت عمل مطلوب در اجرای پروژه و وجود هزینه‌های مقرون‌به‌صرفه می‌باشد. این نوع پوشش از قابلیت شستشو راحت نیز برخوردار می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.