دسته‌بندی نشده

درباره انواع نمای بیرونی ساختمان

انواع نمای بیرونی ساختمان

انواع نمای بیرونی ساختمان در مدل‌ها و طرح‌های مختلف انجام می‌شود. به همین منظور با مشتریان می‌توانند بر اساس سلیقه و نوع جغرافیا و میزان توان هزینه پرداختی، اقدام به انتخاب نمایند. در این مقاله درباره انواع نمای بیرونی ساختمان مطالب ارزنده‌ای معرفی خواهد شد.

درباره انواع نمای بیرونی ساختمان

انجام پروژه‌های نمای بیرونی ساختمان در انواع حالت‌های متفاوت بر اساس استفاده از متریال‌های متفاوت اجرا می‌شود. هرکدام از انواع نمای بیرونی ساختمان دارای ویژگی‌ها و شمایل خاصی می‌باشند.

بر این اساس می‌توان با توجه به شرایط آب و هوایی و قوانین شهری و نوع سلیقه، هرکدام از انواع نمای بیرونی ساختمان را انتخاب نمود. در ادامه به معرفی و شرح مختصری از انواع نمای بیرونی ساختمان پرداخت خواهد شد. مشتریان می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت www.ima-holding.com   شرکت توسعه صنعت ساختمان ایما، مدل مدنظر خود را انتخاب نمایند.

انواع نمای بیرونی ساختمان

انواع نمای بیرونی ساختمان

  1. نمای نانو

استفاده از نمای نانو در پروژه‌های نمای بیرونی ساختمان به هدف ایجاد یک لایه حفاظتی می‌باشد. بر این اساس بدنه ساختمان در برابر آسیب‌های احتمالی بر اساس شرایط آب و هوایی مصون مانده و طول عمر ساختمان افزایش پیدا خواهد کرد.

  1. نمای سنگی

استفاده از سنگ در نمای بیرونی ساختمان به‌عنوان یک طرح لوکس و کلاسیک معرفی می‌شود. ازآنجایی‌که قیمت استفاده از این مدل زیاد است، اما از مقاومت مطلوبی برخوردار است. از نمونه سنگ‌های مورداستفاده در این طرح می‌توان به سنگ گرانیت، سنگ مرمر، سنگ تراورتن و غیره اشاره نمود.

  1. نمای سیمانی

اجرای پروژه‌های نمای سیمانی از قابلیت شستشو، سرعت اجرای قابل‌قبول، استحکام و مقاومت و عمر بالا و هزینه‌های پایینی برخوردار است. این طرح نما در دو رنگ سیمان‌سفید و یا رنگی اجرا می‌شود.

  1. نمای شیشه‌ای

استفاده از طراحی نمای شیشه‌ای در نمای بیرونی ساختمان، از جذابیت و زیبایی خاصی برخوردار است و می‌تواند باقابلیت نوردهی بالا توجه دیگران به خود جلب نماید. از مزایای استفاده از این نما داشتن می‌باشد. بهترین متریال‌های مورداستفاده شیشه، نوع سکوریت و یا رفلکس می‌باشد.

  1. نمای کامپوزیت

در این مدل، از پنل‌ها با جنس آلومینیومی استفاده می‌شود. این پنل‌ها از زیبایی و مقاومت عالی، تنوع مناسب با شرایط عایق بودن مطلوب مطلق و از وزن کمی برخوردار می‌باشند. مدل‌های کامپوزیت لانه‌زنبوری به دلیل داشتن مزایا، بیشترین استقبال را در بین مشتریان داشته است.

 

  1. نمای آجری

نمای آجری به جهت داشتن مزایایی ازجمله، مقاومت در برابر حرارت و صوت و طول عمر بالا، از محبوبیت دیرینه برخوردار است. طراحی نمای آجری را می‌توان با چوب یا مدل لعاب‌دار حصیری همراه باشد.

  1. نمای سرامیک

اجرای نمای سرامیک، از طرفداران زیادی برخوردار است. مزایای استفاده از این نما در کنار هزینه پایین و طرح‌های متنوع، داشتن قابلیت عایق بودن در برابر  رطوبت، حرارت و طول عمر بالا می‌باشد.

انواع نمای بیرونی ساختمان

  1. نمای چوبی

می‌توان به‌جرئت استفاده از نمای چوبی را به‌عنوان زیباترین نوع از نماهای بیرونی ساختمان محسوب نمود. این نمای کلاسیک با ترکیب فلز و شیشه فوق‌العاده بی‌نظیری را ایجاد می‌نماید.

  1. نمای مینرال

اجرای این نما به‌واسطه استفاده از سنگ‌های مرمر و معدنی انجام می‌شود. مزایای استفاده از نمای مینرال با هزینه‌های پایین و بل زیبایی و کیفیت بالایی همراه می‌باشد. این نما در برابر آتش‌سوزی مقاوم بوده و با محیط‌زیست نیز سازگار است.

10.نمای رومی

در اجرای پروژه‌های انواع نمای بیرونی ساختمان به‌واسطه استفاده از نوع نمای رومی، وجه زیبا و کلاسیک را به ساختمان می‌بخشد. سنگ‌های به‌کاربرده در طرح نمای بیرونی، می‌تواند از مدل‌های تراورتن، مرمر و گرانیت باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.