دسته‌بندی نشده

درباره انواع سنگ نمای بیرونی ساختمان

انواع سنگ نمای بیرونی ساختمان

انواع سنگ نمای بیرونی ساختمان می‌تواند در شرایط و حالت‌های متفاوت انجام گیرد. مشتریان می‌توانند بر اساس شرایط آب و هوایی، قوانین شهری و میزان هزینه‌ای که برای این کار در نظر گرفته‌اند، در بین مدل‌های مختلف و متریال‌های متفاوت، بهترین انتخاب را مبذول فرمایند.

درباره انواع سنگ نمای بیرونی ساختمان

اجرای پروژه‌های نمای بیرونی ساختمان به جهت ایجاد پوشش بر روی بدنه ساختمان، موجبات مقاومت و عایق بودن در برابر حرارت، رطوبت، تابش نور خورشید و غیره را شامل می‌شود. بر همین راستا می‌تواند افزایش طول عمر ساختمان را نیز به دنبال داشته باشد.

استفاده از انواع سنگ نمای بیرونی ساختمان می‌تواند نسبت به دیگر نوع پوشش‌ها و متریال‌های مورداستفاده در این پروژه‌ها، از دوام و استحکام بیشتری برخوردار باشد. استفاده از انواع سنگ نمای بیرونی ساختمان ازنظر سهولت در استخراج و زیبایی ظاهری، شرایط ایده‌آل‌تر و مطلوب‌تری را خواهد داشت.

ویژگی دیگری که می‌توان برای پوشش نمای بیرونی ساختمان به‌واسطه انواع سنگ نمای بیرونی ساختمان اشاره نمود، قابلیت حکاکی و برش در این متریال می‌باشد. مشتریان می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت www.ima-holding.com   شرکت توسعه صنعت ساختمان ایما، نسبت به ارائه و انجام پروژه‌ها در انواع سنگ نمای بیرون ساختمان درخواست خود را ثبت کرده و از مشاوره با مهندسین این شرکت بهره‌مند شوند.

انواع سنگ نمای بیرونی ساختمان

انواع سنگ نمای بیرونی ساختمان

  1. سنگ نما مرمر

اجرای پروژه‌های پوشش نمای بیرونی ساختمان از متریال سنگ مرمر، به‌عنوان یکی از گران‌ترین پروژه‌ها محسوب می‌شود. کشور ایران دارای بهترین ذخایر سنگ مرمر می‌باشد اما فرایند استخراج سنگ مرمر، فرایند دشواری است. استفاده از سنگ مرمر خاصیت درمانی و آرام بخشی دارد. به همین خاطر است که بیشتر مکان‌های مذهبی از این پوشش نمای بیرونی استفاده می‌نمایند.

  1. سنگ نما تراورتن

منبع اصلی سنگ ‌تراورتن در کشور ایتالیا است. اما می‌توان این سنگ را در کشورهایی مانند پرو، ترکیه، مکزیک و البته ایران نیز استخراج نمود. سنگ تراورتن از بافت بلوری برخوردار است و از رسوب مواد معدنی کربنات در چشمه‌های آبگرم به دست می‌آید. به‌طورکلی سنگ تراورتن در رنگ‌های سفید تهیه می‌شود اما با توجه به فرایندهایی خاص، می‌توان در رنگ‌های کرم، رنگ زنگ‌زده و یا قهوه‌ای نیز این سنگ را تهیه نمود.

استفاده از سنگ تراورتن در نمای بیرونی ساختمان ظاهر رمانتیک و رویایی را به جهت داشتن طرح ابر و بادی که در آن است ایجاد می‌نماید. سنگ تراورتن از انواع سنگ نمای بیرونی ساختمان می‌باشد و در برابر تغییرات آب و هوایی از مقاومت بالایی برخوردار است.

به دلیل وجود شاخصه‌هایی چون براقیت، شفافیت، روشنایی و داشتن سطحی صاف، می‌تواند موجبات انعکاس نور را ایجاد کرده و شرایط ظاهری جذاب و فوق‌العاده را برای نمای ساختمان ایجاد نمایید.

  1. سنگ نما گرانیت

فرایند ساخت سنگ گرانیت در شرایط آرام، در زیر سطح زمین از شرایط تبلور ماگما به دست می‌آید. سنگ گرانیت به‌عنوان سنگ آذرین، دارای رنگ شفاف بوده و در رنگ‌های خاکستری سفید قرمز صورتی تهیه می‌شود به جهت وجود مقادیر زیاد سیلیس در سنگ گرانیت، این سنگ از شرایط مقاومت بالا در برابر سایش‌های احتمالی برخوردار می‌باشد.

سنگ گرانیت که از انواع سنگ نمای بیرونی ساختمان می‌باشد به دلیل داشتن چگالی بالا از مقاومت مطلبی در برابر ضربات و نفوذ آب برخوردار است.

انواع سنگ نمای بیرونی ساختمان

  1. سنگ نما لایمستون

در برخی از پروژه‌های پوشش نمای بیرونی ساختمان، از متریال سنگ لایمستون استفاده می‌شود. معنی عبارت لایمستون که به سنگ‌آهک معرفی می‌باشد، به‌طور حرفه‌ای به آن گل‌سنگی نیز گفته می‌شود. کاربرد سنگ لایمستون مانند متریال سنگ مرمریت بوده و به همین خاطر استفاده از این سنگ در نمای بیرونی ساختمان از محدودیت‌های زیادی برخوردار است.

  1. سنگ نما گابرو

متریال سنگ گابرو از مقاومت مطلوب و استحکام بالایی در برابر شرایط جوی و هوازدگی برخوردار است. متریال سنگ گابرو که امروزه در پروژه‌های نمای بیرون ساختمان استفاده می‌شود، از هزینه مقرون‌به‌صرفه‌ای برخوردار است. استفاده از سنگ گابرو می‌تواند در انواع سنگ نمای بیرونی ساختمان یکی از متریال‌های مناسب معرفی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.