دسته‌بندی نشده

درباره اصول طراحی نمای بیرونی ساختمان

اصول طراحی نمای بیرونی ساختمان

اصول طراحی نمای بیرونی ساختمان یکی از مهم‌ترین مواردی است که باید در انجام پروژه‌های نمای بیرونی ساختمان مورداستفاده قرار گیرند. امروزه پروژه‌های طراحی نمای بیرونی ساختمان در حالت‌های متفاوتی انجام می‌شوند. این پروژه‌ها در ساختمان‌های مسکونی، ویلایی و یا اداری تجاری، از اصول و شرایط متفاوتی برخوردار می‌باشند.

درباره اصول طراحی نمای بیرونی ساختمان

اگر از آن دسته از افرادی هستید که درزمینهٔ تغییر در نماسازی ساختمان قصد اجرای پروژه طراحی نمای بیرونی ساختمان را دارید، می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت www.ima-holding.com   شرکت توسعه صنعت ساختمان ایما، با این شرکت ارتباط گرفته و با رعایت اصول طراحی نمای بیرونی ساختمان، پروژه خود را اجرا نمایید.

اصول طراحی نمای بیرونی ساختمان در مدل‌های مختلف

  • اصول طراحی نمای بیرونی ساختمان مسکونی

هنگامی‌که به داخل محیط ساختمان مسکونی وارد می‌شوید، اولین مؤلفه‌ای که نظر شما را جلب می‌نماید نوع طراحی نمای بیرونی ساختمان مسکونی می‌باشد. هرچقدر در کیفیت طراحی و استفاده از متریال‌های مناسب نسبت به اجرای پروژه‌های نمای بیرونی در این نوع ساختمان‌ها توجه نمایید، افزایش ارزش ریالی و کیفیت ساختمان مسکونی را به دنبال خواهد داشت.

به همین خاطر نیاز است که در این موضوع نسبت به دیگر موضوعات  توجه بیشتری را به خرج دهید. وجود کیفیت در نمای بیرونی ساختمان از طرفی دیگر موجبات افزایش طول عمر ساختمان‌های مسکونی را نیز به دنبال خواهد داشت.

اصول طراحی نمای بیرونی ساختمان

امروزه در اجرای پروژه‌های طراحی نمای بیرونی ساختمان مسکونی از متریال‌هایی مانند آجر، سنگ و شیشه استفاده می‌شود. نکته حائز اهمیتی که باید به آن توجه داشته باشید، رعایت قوانین وضع‌شده در شهرها و جغرافیاهای مختلف بر اساس انتخاب نوع نمای بیرونی ساختمان می‌باشد.

  • اصول طراحی نمای بیرونی ساختمان ویلایی

انتخاب نوع نمای بیرونی ساختمان ویلایی می‌تواند در افزایش ارزش مادی ساختمان تأثیر بسزایی داشته باشد. از طرفی می‌تواند درزمینهٔ رعایت فاکتور ظاهری نیز افزایش کیفیت در زیبای ساختمان ویلایی را ایجاد می‌نماید. از مهم‌ترین اصولی که در اجرای پروژه‌های نمای بیرونی ساختمان ویلایی باید به آن توجه شود، مواجهه با شرایط آب و هوایی به‌واسطه وزش باد و خاک، باران‌های مستمر و به‌طورکلی تغییرات جوی است.

به همین منظور لازم است که در اجرای پروژه طراحی نمای بیرونی در ساختمان‌های ویلایی، از متریال‌های باکیفیت استفاده‌شده تا ساختمان ویلایی کمترین میزان خسارات را در پی داشته باشد.

طرح‌های متفاوتی برای نمای بیرونی ساختمان‌های ویلایی امروزه مورداستفاده قرار گرفته می‌شود. طرح‌هایی مانند طرح فولدینگ، مدرن، سنتی ایرانی، کلاسیک، دیکانستراکشن و غیره. بیشترین طرحی که مورد استقبال قرار گرفته‌شده، طرح کلاسیک می‌باشد که با بیشترین نوع سلیقه‌ها سازگار است.

اصول طراحی نمای بیرونی ساختمان

  • اصول طراحی نمای بیرونی ساختمان تجاری یا اداری

در این نوع از پروژه‌ها، مهم‌ترین اصولی که باید به آن توجه نمایید طراحی نمای بیرونی بر اساس هدف و ماهیت اجرایی کسب‌وکار در ساختمان‌های تجاری و اداری می‌باشد. باید در طراحی مطابقت با بافت شهری را نیز رعایت نمایید. انواع طرح‌هایی که در این حوزه مورداستفاده قرار گرفته می‌شود، طرح‌های مدرن، مینیمال، کلاسیک، سنتی و تلفیقی است.

اجرای پروژه‌های طراحی نمای بیرونی ساختمان‌های تجاری و اداری امروزه با استفاده از متریال‌های به‌روز بر اساس پوزیشن‌های رایج، ساده‌تر از سبک کلاسیک اجرا می‌شود. در اجرای پروژه‌های نمای بیرونی ساختمان در نوع تجاری یا اداری از مصالحی ازجمله آجر، چوب و سنگ استفاده می‌شود.

  • رعایت اصول کلی در طراحی نمای بیرونی ساختمان

به‌طورکلی اجرای پروژه‌های نمای بیرونی ساختمان در سه حالت زیر انجام می‌شود.

  • استفاده از چسب
  • نمای خشک
  • استفاده از سیمان

استفاده از چسب به‌واسطه اتصال نما به ساختمان مورداستفاده قرار گرفته می‌شود. باید توجه داشت که شرایط عدم نفوذ آب به‌طور کامل رعایت شود.

در مدل نمای خشک از پیچ و مهره به جهت اتصال نما به ساختمان استفاده می‌شود.

در مدل استفاده از سیمان به‌منظور نصب نما به ساختمان، از ملات سیمان و ماسه استفاده می‌شود. این مدل می‌تواند از استحکام بالاتری درزمینهٔ انجام پروژه‌های طراحی نمای بیرونی ساختمان برخوردار بوده و تنها عیب این شرایط، اتلاف زمان بیشتری است که نسبت به شرایط دیگر از آن برخوردار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.