دسته‌بندی نشده

درباره آموزش تهیه پلان فاز دو

آموزش تهیه پلان فاز دو

آموزش تهیه پلان فاز دو را در پنج مرحله انجام می‌دهند. به همین منظور باید قسمت‌های مشخص پلان را در لایه‌های مخصوص خود قرار دهید. در ادامه کار هر یک از ستون‌ها، دیوارها، درب‌ها و پنجره‌ها، پله‌ها و نرده‌ها را فاز دو نمایید. در این مقاله آموزش مختصری درزمینهٔ تهیه پلان فاز دو برای شما کاربران محترم ارائه شده است.

درباره آموزش تهیه پلان فاز دو

یکی از قسمت‌های مهم در اجرای پروژه های ساختمانی در نقشه های فاز دو، به هماهنگی سازه و معماری مربوط می‌شود. پس‌ازآنجام این کار اولین قدم تهیه پلان فاز دو می‌باشد. در این مقاله قصد داریم درباره آموزش تهیه پلان فاز دو مطالب مفیدی را خدمت شما کاربران محترم سایت توسعه صنعت ساختمان ایما ارائه دهیم.

این شرکت درزمینهٔ اجرای پروژه‌ های ساختمانی اجرای پروژه های نمای ساختمان اجرای پروژه های تولید سازه‌ ها و مبلمان فلزی و اجرای پروژه تولید انواع سنگ اسلب و ابزاری اجرای تاسیسات مکانیکی ساختمان اجرای تخصصی انواع نما ساختمان کلاسیک و مدرن فعالیت می‌نماید.

از طرف دیگر در رابطه با اجرای فرآیندهای بازرگانی انجام خدمات بازرگانی از ترکیه به‌عنوان دپارتمان طراحی و مهندسی به جهت ترسیم نقشه های شاپ و ازبیلت و ارائه نقشه ‌های اجرایی نیز این شرکت فعالیت‌های گسترده‌ای را انجام می‌دهد.

آموزش تهیه پلان فاز دو

به همین منظور از مشتریان محترم می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت شرکت توسعه صنعت ساختمان ایما به آدرس اینترنتی www.ma-holding.com  با استفاده از راه‌های ارتباطی معرفی شده این شرکت در ارتباط باشند.

آموزش تهیه پلان فاز دو و مراحل اجرای آن

به‌طورکلی انجام پروژه پلان فاز دو به جهت اجرای دقیق فرآیندها، برای قسمت‌هایی ازجمله لی اوت ها، برش‌ها، نمای فاز دو و دیتیل‌ها بسیار مؤثر می‌باشد. به همین خاطر است که در پروژه های ساختمان‌سازی، اجرای فرآیندهای فاز دو پلان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. این فرایند در مراحل متعددی انجام می‌شود که در ادامه به شرح مختصری از آن مراحل پرداخت خواهد شد.

در مرحله اول

به جهت تهیه یک پلان فاز دو، اقدام به لایه‌بندی فایل‌ها می نمایید. به همین منظور هر یک از قسمت‌های مشخص‌شده در نقشه را در لایه مخصوص خود قرار می‌دهید. برای این‌که بتوانید لایه‌بندی را به‌درستی انجام دهید، همان ابتدا درب‌ها، دیوارها، پله‌ها، پنجره‌ها، نرده‌ها، سقف کاذب، کف سازی‌ها، نورپردازی‌ها و دیگر قسمت‌های پلان را در لایه مخصوص خود معرفی نمایید.

در مرحله دوم

نوبت به جایگذاری ستون‌ها در نقشه معماری می‌رسد. به همین منظور با استفاده از نقشه های ترسیم‌شده سازه، ستون‌ها را در نقشه معماری معرفی و بلوک نمایید.

در مرحله سوم

به جهت راحتی در اجرای فرآیندها و البته استفاده از فضاهای مشخص‌شده، اقدام به رند کردن ابعاد دیوارها و درب‌ها نمایید. پس‌ازآن به جهت نمایش لایه‌های نازک‌کاری واقع بر دیواره‌ها، با استفاده از خط‌های مشخص، پلان را به قسمت‌های متفاوت تقسیم نمایید.

خط اول مختص نمایش ملات است.

خط دوم مختص نمایش ضخامت سنگ است.

توجه داشته باشید تعداد خطوط، با توجه به نوع نازک‌کاری و ضخامت، تغییر می‌کند.

آموزش تهیه پلان فاز دو

در محله چهارم

نوبت به فاز دو نمودن درب‌ها و پنجره‌ها می‌باشد. در این مرحله، تیپ بندی پنجره‌ها و درب‌ها را نیز انجام دهید. برای این کار بر اساس متریال استفاده‌شده در درب و پنجره، می‌توانید از دیتیل‌های آماده پنجره و درب استفاده نمایید.

در مرحله پنجم

نوبت به فاز دو کردن پله‌ها می‌رسد.

در مرحله ششم

این مرحله به‌عنوان آخرین مرحله از آموزش تهیه پلان فاز دو، نرده‌ها را فاز دو نمایید. بر اساس جنس نرده‌ها، عرض آن‌ها را معین می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.