دسته‌بندی نشده

اثر مستقیم نمای بیرونی ساختمان بر شخصیت ساکنین

نمای بیرونی ساختمان

نمای بیرونی ساختمان یکی از مهم‌ترین مواردی است که در نگاه اول برای بیننده نسبت به ارزش‌دهی ساختمان وجود دارد. به همین منظور نیاز است بر اساس نوع فرهنگ شهری و سلیقه شخصی، نسبت به انتخاب نمای بیرونی ساختمان اقدام نمایید. در این مقاله درباره نمای بیرونی ساختمان و ذکر انواع پرکاربرد آن، مطالب ارزنده‌ای برای شما کاربران محترم ارائه شده است.

اثر مستقیم نمای بیرونی ساختمان بر شخصیت ساکنین

برای اینکه یک ساختمان را بتوان ارزیابی نمود، در نگاه اول نمای بیرونی ساختمان مدنظر قرار گرفته می‌شود. به همین منظور انتخاب نمای بیرونی ساختمان از مهم‌ترین مواردی است که در طراحی ساختمان به آن توجه می‌شود. مواردی که می‌تواند در انتخاب نوع نمای بیرونی ساختمان تأثیرگذار باشد فاکتورهایی است چون:

  • عوامل اقلیمی
  • عوامل جوی
  • هزینه
  • نوع سلیقه و غیره.

با توجه به وجود فرهنگ‌های مختلف در شهرهای کشورمان ایران، مشاهده می‌شود بر اساس ساختمان‌های ساخته‌شده در هرکدام از شهرها، نماهای متفاوت با سلیقه‌های مختلف در شرایط فوق‌العاده زیبایی ساخته می‌شود.

به همین منظور باید در انتخاب نوع نمای بیرونی ساختمان بر اساس مقررات و فرهنگ هر شهر شرایط را اعمال نمایید. چرا که نوع انتخاب نمای بیرونی ساختمان تأثیر مستقیمی در نمای جلوه شهر خواهد داشت.

در این خصوص شرکت توسعه صنعت ساختمان ایما می‌تواند به واسطه کارشناسان مجرب، بهترین ارائه مشاوره و اجرای پروژه‌های نمای بیرونی ساختمان را برای شما مشتریان محترم فراهم آورد. در ادامه به شرح برخی از انواع نماهای پرکاربرد در ایران اشاره خواهد شد.

نمای بیرونی ساختمان

انواع متفاوت نمای بیرونی ساختمان

  • نمای سنگی

بر اساس پیشرفت در تکنولوژی‌ها، امروز شاهد تولید انواع سنگ‌های ساختمانی در تنوع مطلوب و در مدل‌های متفاوت به جهت استفاده در نمای ساختمان هستیم. در ایران، استفاده از نمای سنگ در ساختمان می‌تواند یکی از متداول‌ترین انتخاب‌ها باشد. در این خصوص می‌توان به سنگ تراورتن اشاره نمود که از پرکاربردترین سنگ‌ها است

  • نمای آجری

استفاده از این نما دارای خصوصیت‌های مطلوبی چون عایق بودن در برابر حرارت است. این نما در برابر رطوبت از ثبات رنگی خوبی برخوردار است. امروزه می‌توان نمای آجری را در انواع رنگ‌ها بر اساس سلیقه‌های متفاوت انتخاب نمود.

  • نمای سیمانی

اگر به دنبال صرفه‌جویی در هزینه‌ها هستید، استفاده از نمای سیمانی می‌تواند شرایط مناسبی را برای شما به دنبال داشته باشد. اجرای پروژه‌های نمای سیمانی از سرعت مطلوبی برخوردار است. سیمان به‌موجب خصوصیاتی که دارد، بر روی نمای ساختمان پوسته نمی‌دهد و ریزش ندارد. اما توجه نمایید این نما از کیفیت عایق مطلوبی در برابر حرارت برخوردار نمی‌باشد.

نمای بیرونی ساختمان

 

  • نمای اسلامی

استفاده از این نما برای ساختمان بر اساس عناصر معماری اسلامی انتخاب می‌شود. عناصری مانند کاربندی و مقرنس، قوس‌ها، گره‌ها، ستون‌ها و کتیبه‌ها. مهم‌ترین مواردی که در اجرای این نما باید به آن توجه نمود، وجود تناسب عناصر با‌ کل نما است. مصالحی‌ که در نمای اسلامی استفاده می‌شود به‌طورمعمول سنگ، آجر و کاشی است. نمای اسلامی بیشتر در اماکنی مانند مساجد مصلا و حسینیه استفاده می‌شود.

  • نمای مدرن

یکی از پررونق‌ترین نماها به جهت استفاده در نمای بیرونی ساختمان، اجرای نمای مدرن می‌باشد. در کشورمان ایران نیز استقبال مطلوبی از این نما وجود دارد. انتخاب نمای مناسب و ایده آل برای ساختمان، جدای از ارتقا ارزش اقتصادی، موجبات افزایش انرژی مثبت در ساختمان را نیز به دنبال خواهد داشت.

نکته حائز اهمیت در انتخاب نمای بیرونی ساختمان، ارتباط مستقیم آن با شخصیت ساکنین آن ساختمان می‌باشد. استفاده از نمای مدرن از اصول قوانین معماری خاصی تبعیت می‌کند که باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.